Wyborcza.pl

12 sposobów na nieudane negocjacje. Krótki zbiór złudzeń kształtujących mentalność zwolenników Brexitu

Autor: Stephan Richter, The Globalist. Infografika: Magdalena Rolka | 29.03.2017

W dniu uruchomienia art. 50 traktatu lizbońskiego, czyli rozpoczęcia formalnej procedury opuszczenia Unii Europejskiej, myślący w kategoriach surrealizmu zwolennicy Brexitu są w natarciu. Jednak ich „bańka ze złudzeniami” pęknie, gdy ruszą rozmowy o konkretach.

Nieczęsto zdarza nam się publikować na BIQdata publicystykę, ale dziś jest wyjątkowy dzień: brytyjski rząd wypowiada traktat unijny. Dlatego zdecydowaliśmy się przerobić komentarz naczelnego "The Globalist" na interaktywną grafikę. Poprosiliśmy również Konrada Niklewicza, znawcę tematyki i wiceszefa Instytutu Obywatelskiego, by opisał jak może wyglądać Brexit, ile może potrwać i jakie są możliwe zakończenia procedury uruchamianej dziś przez Brytyjczyków.

Infografika jest interaktywna. Kliknij lub najedź na cyfry, by zobaczyć rozwinięcie myśli autora.


Stephan Richter jest redaktorem naczelnym i wydawcą internetowego magazynu "The Globalist" funkcjonującego od 2000 r., wydawanego w Waszyngtonie i Berlinie. The Globalist możesz śledzić na Twitterze (@theGlobalist) oraz na Facebooku. Lista Richtera ukazała się również w "The New European" z 24 marca 2017 r.

Tłumaczenie: Bartosz Chyż, Vadim Makarenko


Pokaż komentarzeDodaj komentarz