O nas

 • Dominik Uhlig

  Dominik Uhlig

  szef działu danych (Sonar / BIQdata)

  Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2002 r. związany z "Gazetą Wyborczą". Zaczynał jako dziennikarz działu krajowego, później był wydawcą serwisu Wyborcza.pl.

  email: dominik.uhlig@agora.pl
  twitter: @dominikuhlig

 • Danuta Pawłowska

  Danuta Pawłowska

  szefowa zespołu raportów, redaktor

  Była audytorem i weryfikowała bilanse. Potem w tygodniku przygotowywała rankingi gospodarcze. W dzienniku zajmowała się sprawami unijnymi i spędziła kilka miesięcy w Parlamencie Europejskim. Miłość do arkuszy kalkulacyjnych wróciła, a dziennikarstwo danych logicznie połączyło wszystkie poprzednie funkcje.

  email: danuta.pawlowska@agora.pl

 • Bartosz Chyż

  Bartosz Chyż

  dziennikarz

  Od 2010 r. w Wyborcza.biz i dziale gospodarczym "Wyborczej", wcześniej na chwilę w agencji reklamowej i w Wlk. Brytanii. W redakcji najpierw pracował jako "social media ninja" i koordynator projektów. Później dziennikarz i wydawca. Ukończył stos. międzynarodowe na UW.

  email: bartosz.chyz@agora.pl
  twitter: @bartoshchyz

 • Jarosław Kopeć

  Jarosław Kopeć

  dziennikarz, analityk, programista

  Z wykształcenia arabista i kulturoznawca. Pracował jako badacz społeczny i nauczyciel akademicki. W dziale danych "Wyborczej" zajmuje się pisaniem, analizą danych i programowaniem. Po godzinach kończy doktorat o digitalizacji, słucha Radiohead i stara się wrócić do najważniejszego hobby – gier RPG.

 • Katarzyna Korzeniowska

  Katarzyna Korzeniowska

  projektant graficzny

  Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawne ASP) z dyplomem realizowanym w Pracowni Projektowania Informacji Graficznej oraz Pracowni Projektowania Identyfikacji Wizualnej. Entuzjastka dobrej kuchni, architektury i ciepłego klimatu. Ulubiony sport: Lego i wspinaczka.

 • Stanisław Dudzik

  Stanisław Dudzik

  programista, analityk danych

  Z wykształcenia neurobiolog. Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie badał aktywność neuronów dopaminergicznych, a na Radboud University w Nijmegen zajmował się elektrofizjologią snu oraz pamięci. Uwielbia Davida Attenborough, Olivera Sacksa, koszykówkę i Magic The Gathering.

  email:stanislaw.dudzik@agora.pl

 • Szymon Pifczyk

  Szymon Pifczyk

  kartograf

  Autor prawie wszystkich map na BIQdata. Twórca i administrator facebookowego profilu Kartografia Ekstremalna, entuzjasta map i wizualizacji danych. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

  email: szymon.pifczyk@agora.pl

 • Vadim Makarenko

  Vadim Makarenko

  twórca i wydawca serwisu

  Autor książek "Tajne służby kapitalizmu" o tym, jak firmy zbierają informacje na temat konsumentów oraz "Zawód: zwycięzca" o liderach biznesu, którzy zarażają swoimi pomysłami pracowników i świat. Zdobywca nagrody Grand Press Digital 2015.

  email: vadim.makarenko@agora.pl

Partnerzy: