Wyborcza.pl

Warszawa 3. najbardziej przyjaznym weganom miastem na świecie

Autor: Martyna Śmigiel, Aleksander Deryło | 14.07.2017

Amerykański portal HappyCow uznał Warszawę za jedno z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie. – W ciągu ostatnich lat Warszawa stała się dla niejedzących mięsa mekką, do której podróżują gastronomiczni turyści z całej Europy – oceniają specjaliści.

Redaktorzy serwisu HappyCow do Warszawy w ciągu ostatnich dwóch lat przyjechali kilka razy. Od 1999 r. podróżują po świecie, odwiedzając knajpy, w których nie podaje się mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Tworząc listę, braliśmy pod uwagę trzy czynniki: liczbę wegańskich knajp i sklepów w mieście, liczbę mieszkańców oraz nasze osobiste wrażenia – przekonuje Ken Spector z Happy Cow.

Właśnie opublikowali ranking miast najbardziej przyjaznych osobom niejedzącym mięsa. Warszawę umieścili na trzecim miejscu. Wyprzedził nas tylko Berlin i Los Angeles. Dalej był m.in. Nowy Jork, Londyn i Tel Aviv.

– Kiedy po raz pierwszy przyjechaliśmy do stolicy Polski, byliśmy zachwyceni jakością i liczbą wegańskich knajp. Z każdą kolejną wizytą obserwujemy, że ta liczba rośnie – mówi Ken Spector.

Małgorzata Minta, dziennikarka i autorka bloga MintaEats, zauważa, że wegańska oferta w Warszawie jest nie tylko liczna, ale i różnorodna. – Knajpy są już nie tylko wegańskie, ale też serwujący np. wyłącznie wegański ramen albo bezmięsne sushi. Na Nocnym Markecie jest stoisko z bezmięsnymi hotdogami – wylicza.

Przeczytaj więcej opinii ekspertów, dlaczego Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie w serwisie Warszawa.Wyborcza.pl

Pokaż komentarzeDodaj komentarz