O nas

 • Dominik Uhlig

  Dominik Uhlig

  szef działu danych

  Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i podyplomowych studiów Public Relations na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od 2002 r. związany z "Gazetą Wyborczą". Zaczynał jako dziennikarz działu krajowego, później był wydawcą serwisu Wyborcza.pl.

  email: dominik.uhlig@agora.pl
  twitter: @dominikuhlig

 • Danuta Pawłowska

  Danuta Pawłowska

  szefowa zespołu raportów, redaktor

  Była audytorem i weryfikowała bilanse. Potem w tygodniku przygotowywała rankingi gospodarcze. W dzienniku zajmowała się sprawami unijnymi i spędziła kilka miesięcy w Parlamencie Europejskim. Miłość do arkuszy kalkulacyjnych wróciła, a dziennikarstwo danych logicznie połączyło wszystkie poprzednie funkcje.

  email: danuta.pawlowska@agora.pl

 • Alicja Gadomska

  Alicja Gadomska

  dziennikarka, analityczka, graficzka

  Absolwentka Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska oraz podyplomowych studiów z geoinformatyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przyrodnik, edukator, ilustrator książek oraz analityk danych przestrzennych. Autorka dwóch książek dla dzieci: "Podróże Benka. Polskie Parki Narodowe" oraz "Atlas Zwierząt Lasów Miejskich-Warszawa".

 • Jarosław Kopeć

  Jarosław Kopeć

  dziennikarz, analityk, programista

  Z wykształcenia arabista i kulturoznawca. Pracował jako badacz społeczny i nauczyciel akademicki. W dziale danych "Wyborczej" zajmuje się pisaniem, analizą danych i programowaniem. Po godzinach kończy doktorat o digitalizacji, słucha Radiohead i stara się wrócić do najważniejszego hobby – gier RPG.

 • Katarzyna Korzeniowska

  Katarzyna Korzeniowska

  projektant graficzny

  Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (dawne ASP) z dyplomem realizowanym w Pracowni Projektowania Informacji Graficznej oraz Pracowni Projektowania Identyfikacji Wizualnej. Entuzjastka dobrej kuchni, architektury i ciepłego klimatu. Ulubiony sport: Lego i wspinaczka.

 • Vadim Makarenko

  Vadim Makarenko

  twórca serwisu

  Autor książek "Tajne służby kapitalizmu" o tym, jak firmy zbierają informacje na temat konsumentów oraz "Zawód: zwycięzca" o liderach biznesu, którzy zarażają swoimi pomysłami pracowników i świat. Zdobywca nagrody Grand Press Digital 2015.
  W 2021 r. przeszedł do firmy badawczej Statista, jest dyrektorem badań branży cyfrowej.

  email: vadim.makarenko@agora.pl

Partnerzy: