Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kiedyś znaliśmy tylko Dzień Edukacji Narodowej - tak przemianowali w stanie wojennym poczciwy Dzień Nauczyciela. Za czasów obecnej władzy pojawiły się m.in.: „narodowa kwarantanna”, „narodowe czytanie Pisma Świętego”, „narodowy dzień świni”, a nawet „narodowy dzień mlecznej fermy”.

Nie chcemy być gorsi, dlatego proponujemy czytelnikom świąteczny plebiscyt na narodową zupę wigilijną. Spór, która z nich ma pierwszeństwo podczas wieczerzy - barszcz, grzybowa czy rybna - należy do tych odwiecznych i nierozstrzygniętych, takich jak: „w Tatry czy nad Bałtyk”, „Pele czy Maradona”, „Słowacki czy Mickiewicz”, „iPhone czy Samsung”.

embed

Rozstrzygnijmy zatem ten dylemat raz na zawsze. Nie wskazujecie w naszym plebiscycie zupy, którą uważacie za najsmaczniejszą, ale tę, która Waszym zdaniem - ze względu na tradycję - ma na wigilijnym stole pierwszeństwo.

Zasady głosowania są proste:

  • nie robimy wyborów kopertowych, więc głosów nie można przysłać pocztą - głosujemy tylko na Wyborcza.pl. ZAGŁOSUJ
  • od Waszego wyroku nie ma odwołania: ani do Izby Dyscyplinarnej ministra Ziobry, ani do TSUE;
  • każdy uczestnik głosowania może otrzymać w promocji miesięczną prenumeratę serwisu wyborcza.pl*;
  • system plebiscytowy ma zabezpieczenia przed rosyjskimi hakerami, którzy z pewnością będą próbowali dosypać głosów do barszczu. 

Na Wasze głosy czekamy do 22 grudnia.

Aby wziąć udział w promocji, należy wprowadzić dane karty płatniczej lub konta PayPal. Będą one potrzebne do ewentualnego opłacenia prenumeraty po zakończeniu okresu promocyjnego, czyli od 2. miesiąca. Wtedy za 29,90 zł miesięcznie będziesz mógł/mogła korzystać z Prenumeraty Pakiet Premium bez ograniczeń. Oczywiście w każdej chwili możesz zrezygnować z usługi. W razie pytań skontaktuj się z: pomoc@wyborcza.pl

Rozstrzygnięcie plebiscytu 24 grudnia na Wyborcza.pl. 

* Zasady promocji

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.