• Europejskim stolicom kończy się ziemia pod budowę. W Berlinie i Pradze władze miejskie wstrzymały sprzedaż gruntów. 
  • To nie są łatwe czasy dla mieszkańców. Co dziesiąty Europejczyk ma problemy z opłatami za czynsz i media. 

Opracowanie i przygotowanie danych na temat Warszawy: Alicja Gadomska, Michał Iliev, Katarzyna Korzeniowska, Dominik Uhlig.

Czytaj też: Miasta bez ziemi. Do kogo należy Warszawa i dlaczego to najlepsze miasto świata [RAPORT, CZĘŚĆ 2.]

Dostępność mieszkań, na które stać osoby chcące w nich zamieszkać, będzie jednym z kluczowych problemów rozpoczynającej się kadencji Sejmu i jednym z wiodących tematów nadchodzącej samorządowej kampanii wyborczej. W kolejnych częściach cyklu rozpoczynającego się dziś na naszych stronach postaramy się sprawdzić, kto buduje w Warszawie i dlaczego tak drogo. Czy deweloperzy, których kolejne projekty rozpalają do czerwoności miejskich aktywistów i osoby dbające o zrównoważony rozwój miasta, mogliby budować mieszkania dostępne nie tylko dla milionerów? Czy w pogoni za atrakcyjnymi lokalizacjami muszą zabudowywać korytarze napowietrzające Warszawę? Zajrzymy w miejsca, które mogłyby się stać kolejnymi sypialniami Warszawy. Czy jesteśmy skazani na dojeżdżanie do pracy z podwarszawskich wsi?

Pozostało 91% tekstu
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.