Do kogo należy Warszawa? Do państwa, mieszkańców czy Kościoła? Ile zajmuje beton i samochody, a ile jest miejsca na życie? I jak wypadamy w porównaniu z innymi stolicami.
Opracowanie i przygotowanie danych na temat Warszawy: Alicja Gadomska, Michał Iliev, Katarzyna Korzeniowska, Danuta Pawłowska, Dominik Uhlig.
Czytaj: Miasta bez ziemi. Dlaczego budowanie jest takie drogie [RAPORT, CZĘŚĆ 1.]
Na początek ciekawostka - Warszawa wcale nie jest największym miastem w Polsce. Ma 517 km kw. powierzchni, a Gdańsk jest o 160 km kw. większy. To dlatego, że w lipcu tego roku do administracyjnych granic miasta włączono część zatoki.
Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej
Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.
Po części dlatego taki fajny, że to "Sieć Dziennikarstwa", a raczej, sieć pasjonatów go stworzyła, we współpracy, jak widzę, doskonałej. No i te grafiki, co są żywym obrazem są ciekawsze w odbiorze niż zwykłe techniczne wykresy, przynajmniej dla mnie.
Podziękowania się należą wszystkim, którzy jakkolwiek się do tego przyczynili.
ale tam używają mózg
Rzeczywiście, nasze kładki rowerowe nierzadko przypominają mosty przewidziane dla kolumn czołgów.
Tak, warto o tym pamiętać.
Tak
Przykład nietrafiony, a i opinia bardzo subiektywna. Zwłaszcza jeżeli chodzi o budownictwo mieszkaniowe - architektura z lat 60-tych i 70-tych, a nawet 80-tych, właśnie starzeje się bardzo dobrze, a jej walory uwydatniają się zwłaszcza przy zestawieniu ze współczesną.
lune chodzily ale 'narodowej' ...
Bardzo przepraszam, ale określenia "serwis mapowy" i "portal mapowy" używa również miasto Warszawa. Pozdrawiam :)
Etam. Serwis mapowy jest ok. To tylko zbiór map do oglądania, a nie jakiś portal z usługami kartograficznymi.